Niespodziewana przesyłka

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy niespodziewaną przesyłkę z dalekiej Bochni. Nadawcą paczki okazał się pan Andrzej Pacuła, syn Wojciecha Pacuły, w latach 1946-1948 kierownika Szkoły Podstawowej w Starym Targu oraz Przewodniczącego Gminnej Rady Narodowej.
Pan Andrzej Pacuła przekazał nam pamiątki związane z działalnością swojego ojca na Powiślu (dyplomy, zdjęcia, wycinki prasowe, ulotki itp.), które z pewnością poszerzą naszą wiedzę na temat dziejów szkoły i gminy Stary Targ w pierwszych latach po zakończeniu drugiej wojny światowej. Wśród przesłanych materiałów zwraca uwagę książeczka z serii "Biblioteczka Teatralna dla Dzieci i Młodzieży" (Lwów 1922), opatrzona pieczątką Katolickiej Szkoły Polskiej w Nowym Targu (Neumark, Kr. Stuhm, Westpr.), co stanowi dowód na to, że pozycja ta znajdowała się w księgozbiorze przedwojennej polskiej szkoły mniejszościowej w Nowym Targu.
Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Pacule za przekazanie pamiątek.