KOMUNIKAT DYREKCJI

Drodzy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice!

Z pewnością większość z Nas (a może nawet wszyscy) wolałaby pracować w szkole, jak dotychczas - w grupie, w bezpośrednim kontakcie, w sali lekcyjnej. Sytuacja jest zupełnie inna - każdy z nas pracuje we własnym domu, ale wciąż zostajemy w swoich rolach - ucznia i nauczyciela. Ustaliliśmy wspólnie z nauczycielami główne zasady, które będą porządkowały nasze działania edukacyjne w kolejnych dniach. W zależności od tego, ile jeszcze będzie trwać zawieszenie zajęć, mogą one ulec modyfikacjom, dalszemu dostosowaniu do naszych wspólnych potrzeb i możliwości.

Przedstawiamy zatem ZASADY KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ, WERSJA OBOWIĄZUJĄCA OD 25 MARCA 2020 R. DO ODWOŁANIA

1. Podstawowym kanałem komunikacji pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami jest strona internetowa szkoły. Uczniowie, rodzice i nauczyciele sprawdzają wiadomości i komunikaty CODZIENNIE (z wyjątkiem weekendu).

2. Przez e-mail, stronę internetową, sms lub komunikatory nauczyciele wysyłają uczniom:

a. informacje o zakresie materiału do samodzielnego zapoznania się/ powtórzenia z podręcznika, ćwiczeń, zbioru zadań, atlasu itp.,

b. linki do filmów, gier dydaktycznych, wirtualnych tablic, materiałów interaktywnych itp.,

c. zadania do samodzielnej realizacji, z podaniem informacji o terminie wykonania zadania,

d. inne ważne wskazówki do samodzielnej pracy.

3. Uczniowie starają się pracować samodzielnie według podanych wskazówek, w razie trudności piszą do nauczyciela przedmiotu lub wyjaśniają wątpliwości w czasie spotkania online (pkt. 6)

4. Jeśli odrobione zadania mają być sprawdzone - uczniowie przesyłają je nauczycielom w sposób, który wskazał nauczyciel.

Możliwe sposoby:

a. załącznik (dokument WORD, PDF, ZDJĘCIE) na e-mail: jujkastarytarg@gmail.com,

b. zadania wykonywane na platformach wskazanych przez nauczyciela,

5. Wykonanie zadań może podlegać ocenie. Nauczyciel przekazuje uczniom informację o prawidłowych rozwiązaniach i/ lub wskazuje, co zostało zrobione prawidłowo, a co wymaga poprawy i jak tę poprawę należy wykonać.

6. Od środy 25 marca zaplanowane zostały regularne konsultacje z nauczycielami. Harmonogram zostanie opublikowany i przesłany do poniedziałku 30 marca:

a) spotkania obywają się za pomocą komunikatorów społecznościowych (Messenger, WhatsApp bądź telefonicznie),

b) spotkania online są jednym z elementów zdalnego uczenia (nie są typowymi lekcjami)  i przeznaczone są przede wszystkim na omówienie nowych treści, wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości, odpowiedzi na pytania uczniów.

7. Poza powyższymi zasadami nauczyciele mogą ustalić inne formy komunikowania się z uczniami i/lub rodzicami, np. sms, kontakt telefoniczny i inne.

8. Nauczyciele korzystają m.in. z materiałów umieszczonych na platformie https://epodreczniki.pl/https://nowaera.pl/ , stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, stronie Kuratorium Oświaty w Gdańsku, materiałów publikowanych w programach telewizyjnych czy radiowych.

9. W zależności od rozwoju sytuacji, potrzeb i możliwości uczniów, nauczycieli i rodziców - powyższe zasady mogą być uzupełniane i modyfikowane celem uzyskania optymalnej zdalnej współpracy.

W przypadku pytań lub wątpliwości pozostajemy w zdalnym kontakcie.

Pozdrawiamy serdecznie, życząc zdrowia i wytrwałości.

Dyrektor szkoły Mirosława Jakubik tel. 602 221 323

Wicedyrektor Marzena Andrzejczak tel. 692 311 936